fbpx

Sam Bilim Akademi

Yeni Nesil Yazılım Eğitimleri

Grafik Tasarım Kursu

grafik tasarım kursu

Grafik Tasarım Kursu Antalya

Grafik Tasarım Kursu. Günümüz hızla gelişen, teknolojiyi merkezlerine almış çağdaş toplumlardan oluşmakta, Toplumlar bu büyümeye paralel biçimde, değişen tüketim anlayışı çok çeşitli ürünlerin var olmasına neden olmuştur. Bu durum insanların tercihlerinde kararsızlığa kapılmasına neden olmaktadır. Tüketiciyi kararlarında, onları alacakları ürünlerde, hizmetlerde yönlendirmek gerekir. Bu da ancak ürünün kalitesiyle, sunuluşuyla ve tanıtımının iyi yapılmasıyla mümkün olabilir. Bir reklam tanıtım görseli; yayımlandığı mecrada ürünü göstermekte ve dikkatleri üstünde çekmektedir. Çünkü Grafik Tasarımın, tanıtım çeşitleri arasında farklı bir gücü ve etkisi bulunmakta. Yalnız hazırlanan görsel, kullanılan semboller, renkler, tasarlandığı kitlenin kültürüne, ticari ve politik özelliklere doğru yansıtılması gereken canlı ve estetik bir göstergedir. Grafik Tasarım Sertifika programıyla kursiyerlerimize uzmanlarımızla bu birikimleri aktaracağız. Profesyonelliğe Hazır mısın?

Kurs AdıB.TarihiGün-Saat
Grafik Tasarım
(Gn. Grubu – Konyaaltı Şube)
20 Mart
(4,5-Ay)
Pazartesi -Çarşamba – Cuma
18:30-20:30
Grafik Tasarım
(Akş. Grubu – Muratpaşa Şube)
16 Şubat
(4,5-Ay)
Cuma-Cumartesi
19:00-22:00
Antalya Grafik Tasarım Kursu Sertifika Programı Tarihleri

Bu Grafik Kursu Sizlere Neler Katacak?

Kursun genel amacı. Kursiyerlerimizi iş hayatına yönelik profesyonelleşebilecekleri yeni nesil tasarım trendlerini öğretmek. Hatta grafik tasarım alanlarında başarılı bir uzman haline gelmelerini sağlamak. Ayrıca üniversitelerin Grafik tasarım bölümünü tercih eden öğrencilerimizin. Bölümlerine profesyonel destekle en iyi başarıyı yakalamalarını sağlamak. Son dönemlerde grafik tasarım iş ilanları dikkatinizi çekmiş olmalı. İş ilanlarının sayısı ne kadar da çoğaldı değil mi? Çünkü salgınla birlikte bir çok firma ve iş yeri dijital sanatların önemini fark ettiler ve bu konuda yatırımlar yapmaya başladılar. Kendi bünyelerinde gerek grafik tasarım gerekse sosyal medya departmanları oluşturmaya başladılar. Bundan böyle bu grafik tasarım iş ilanları her zaman revaçta olacaktır. Sizlerde bu alanda adımlar atarak bu sektörde yer alabilirsiniz. Bunun için tek yamanız gereken. Hafta içi veya Hafta sonu grafik tasarım kursu seçeneklerinden birini seçip kursu başarıyla tamamlamaktır.

Sizlere bu kurs neler öğretir?

Grafik alanında profesyoneller yetiştirmek için özenle hazırladığımız eğitim içeriğimiz ile sizleri sektörde aranan bir grafiker haline getiriyoruz. Hatta sektörel tecrübemiz ile sizlerin profesyonel dünyada karşılaşabileceğiniz problemlere karşı donanımlı hale gelmenizi sağlıyoruz. Çünkü iş dünyası sadece program bilgisiyle ilerlenecek bir yapıya sahip değildir. Sektör neleri ister nelerle ilgi çekici tasarımlar yapabilirsiniz bunları da öğrenmeniz gerekiyor. Örneğin çizim yönünüz çok iyidir. Hatta sanatsal ifade edilebilecek yeteneğiniz vardır. Fakat bunu gelire dönüştüremiyorsunuzdur. Bunun sebebi talep edilenle ortaya çıkarılan ürünün uyumsuz olmasıdır. Ayrıca bu ve buna benzer detaylar sizin profesyonel dünyada ilerlemenize engel olabilir. Sam Akademi olarak tüm kursiyerlerimize bu konuda rehberlik etkinliklerimizle sektörde yer edinmelerini sağlıyoruz.

 • Photoshop
 • Illustrator
 • Indesign
 • Corel Draw
 • Figma kullanımı
 • Adobe Express
 • Grafik tsarım için yapay zeka araçları
 • Adobe Xd (UI-UX)
 • Lightroom
 • Adobe Bridge
 • Color İnformation
 • Etkili Pörtfoy Oluşturma
 • Grafiker Nasıl Olunur?
 • Grafik Tasarım Ne İş Yapar?
 • İş Mülakat Teknikleri
 • Ücretsiz Antalya Tasarım Kulübü katılımı

programlarının öğrenilmesiyle birlikte sizlere

 • Poster Tasarımı,
 • Ambalaj Tasarımı
 • Etiket Tasarımı,
 • Broşür Tasarımı,
 • Afiş Tasarımı,
 • Kartvizit Tasarımı,
 • Logo Tasarımı
 • Karakter Tasarımı
 • Sahne Tasarımı
 • Desen Tasarımları
 • UI UX Tasarım
 • Ürün Çekim ve Tasarımları
 • Web siteleri için Tasarımlar
 • Kurumsal Kimlik Tasarılarını,
 • Sosyal Medya Tasarımlarını
 • Dijital Pazarlama Tasarımlarını
 • Hedef Kitle Etkileme Tasarımlarını

Gibi talep edilenleri yapabilir hale geleceksiniz. Hatta Grafik Tasarım Kursu sonunda yapılan tasarımların yalnız yayınlama, matbaa ve baskı süreci ile alakalı teknik bilgileri değil, çıkabilecek problemler hakkında da bilgi sahibi olurlar.

Sizler İçin En İyi Grafik Tasarım Kursu

Akademimizde Grafik tasarım eğitimini tamamlayan kursiyerlerimize referanslarımızla Antalya’da faaliyet gösteren bir çok firmada iş olanakları sağlıyoruz. Çözüm ortağı olarak irtibatta olduğumuz veya zaman içerisinde grafiker ihtiyacı olan firmalardan teklifler kurumumuza gelmektedir. Özellikle son dönemlerde Antalya’da ki oteller ve Antalya’da ki reklam ajanslarından grafiker talepleri oldukça fazla. Bunun sebebi kurumumuzun eğitim kalitesinin iş çevresinde bilinmesidir. Çünkü Sam Akademiden mezun olan kursiyerler tam donanımlı olarak iş hayatına hazırdır. İster grafik tasarım bölümü mezunu olsun. İster grafik tasarıma alaylı olarak başlamış olsun. İşini profesyonel bir biçimde ve hakkıyla yapan herkese kapılar sonuna kadar açılacaktır. Bu sebeple yeni mezun grafik tasarım iş ilanları benzeri arayışlardan ziyade. Sunduğumuz grafik tasarım kursumuz ile tecrübeli bir şekilde iş hayatına girin. Kurs süresince oluşturacağınız pörtfolyo ile dileğiniz grafiker iş ilanını değerlendirebilirsiniz. Antalya grafik tasarım ajansları olsun. Reklam ajansları olsun. Oteller olsun. Bir çok farklı sektörde iş olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Antalya Grafik Tasarım ister yüz yüze sınıf dersleri şekilde, isterseniz online şekilde alabilirsiniz.

Örgün Grafik Tasarım Kursu Antalya’da Sam Bilim Akademi merkezinde sınıf ortamında verilmektedir.

Grafik Tasarım Kursu derslerimizi Antalya’da yüz yüze, sosyal mesafe hijyen kurallarına titiz bir şekilde uyulan sınıflarımızda, özel veya 6 kişilik sınıflarda alabilirsiniz.

Grafik Tasarım Kursu Online Sertifika Programı

Online Grafik Tasarım Kursuna ister Antalya’dan. İsterseniz bulunduğunuz her yerden katılabilirsiniz.

Dersleri alanında uzman, yetkinlik sahibi olan eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Çünkü her kursiyer bizim için değerlidir. Verdiğimiz her eğitimi en yüksek başarı çıtasında tutmak istiyoruz.

Antalya Grafik Tasarım Kursu Sertifika Programı

Alınabilecek Sertifikalar

-Uluslararası Sertifika
-Üniversite Onaylı Sertifika (e-devletten sorgulanabilir)
-Sam Bilim Akademi Katılım ve Başarı Sertifikası
-Referans Portföy

Grafik Tasarım Kursu Antalya Fiyatları

Antalya grafik tasarım kurs fiyatları ve ders programını en güncel şekilde öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Grafik tasarım ders fiyatları grup ve özel ders şeklinde fiyatlandırılmaktadır. Ayrıca ihtiyaca göre özel ders müfredatları ve uzmanlık alanlarına göre içerik oluşturma çalışmaları da yapılmaktadır. Bunun yanı sıra grafik tasarım kursu ücretsiz etkinliklerimizde kursiyerlerimize sunulmaktadır. Etkinliklerimizi Görmek Etkinlik Takvimi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Pandemi Tedbirlerine Titiz Biçimde Uymaktayız.

 • Covid-19 Pandemi tedbirleri kapsamında eğitim kurumumuz sosyal mesafe ve hijyen kurallarına göre titiz bir biçimde hazırlandı.
 • Online ve Özel dersler sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde. Grup derslerimiz ise en fazla 6 kişilik sınıflarda verilmektedir.

________________
Detaylı Bilgi İçin Direkt Destek Hattımızdan Hemen Bilgi Alabilirsiniz.

 • Tel-Wp: 0541 593 81 08 Muratpaşa Şube
 • Tel-Wp: 0536 799 85 08 Konyaaltı Şube
 • Tel: 0242 344 80 08 Muratpaşa Şube
 • Tel: 0242 503 80 08 Konyaaltı Şube

Diğer Kurslarımızı İncelemek İçin Lütfen Tıklayın

Biz Sizi Arayalım

Sık Sorulan Sorular

Grafik Tasarım Kursuna Kimler Katılabilir?

Uzman Grafikerlik Kursuna; Grafik alanında profesyonelleşmeyi isteyen temel bilgisayar bilgisi olan herkes katılabilir. Ayrıca grafik tasarım eğitimi; Dijital ve matbu görsel çalışmalar yapan Reklamcılık alanında faaliyet gösteren ajanslar, turizm otelcilik alanında, matbaacılık, sosyal medya, dijital pazarlama, teknik tasarım ve tekstil tasarım gibi bir çok sektörlerde çalışabilecek bir grafiker olmak.

Grafik Tasarım Kursu ne kadar sürer?

Sam Akademi Grafik Tasarım kursları ortalama 130 saatlik ders ile tamamlanmaktadır. Antalya’da yüz yüze standart grafik tasarım kursu 3 ay sürecek şekilde gündüz ve akşam dersleri şeklinde planlanmıştır. Bunun yanı sıra Yoğunlaştırılmış kurs programıyla 1 ayda tamamlayabileceğiniz kurslarımızda vardır. Grafik tasarım kursu özel ders olarak da alınmaktadır.

Antalya’da Grafik tasarım iş imkanı var mı?

Türkiye’de şuan iş hayatında en çok aranan 10 meslekten biri grafikerliktir. Hatta bir çok firma nitelikli profesyonel grafiker bulamamaktadır. Güncel iş ilanlarını taradığınızda mutlaka gözünüze grafiker aranıyor kelimesi çarpacaktır. Bunun yanı sıra kurslarımızı başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz ile Antalya’da faaliyet gösteren grafik ajansları ve otellere referans sunarak iş olanakları da sunmaktayız.

Grafik tasarım belgesi nasıl alınır?

Kursumuzu başarıyla tamamlayan tüm öğrencilerimiz. E-devletten görüntüleyebilecekleri sertifika almaya hak kazanacaklardır. Bunun için kursu tamamlayıp sınavdan 50 başarı puanı almaları yeterli olacaktır.

Grafik Tasarım kursunda neler yapılır?

Profesyonel grafiker olmak için gereken programlar öğretilir. Bunun yanı sıra iş hayatındaki grafikerlerden beklentiler nelerdir. Yaratıcı tasarımlar ve çizimler nasıl yapılır öğretilir. Kısaca hem teknik boyutu hem de sektörel boyutuyla görsel sanatlar öğretilmektedir.

Antalya Grafik tasarım iş alanları nelerdir?

Grafik tasarım iş alanları aslıda çok geniş bir çerçeveyi kapsamaktadır. Çünkü günümüzde görsel işlemler her yerde kullanılmaktadır. Bu soruya Antalya üzerinden cevaplayacak olursak. Antalya’da en çok otellerin bilişim, pazarlama ve sosyal medya departmanlarında tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Antalya’da ki reklam ve grafik ajansları çok fazla grafiker ihtiyacı duymakta ve ayrıca matbaacılık alanında grafikerler olmazsa olmazlardandır.

Grafik tasarım ne demektir? Grafiker nedir?

Modern dünyada günümüz teknolojik gelişmelerle birlikte insanların görsel iletişim becerileri oldukça arttı. Bununla birlikte gerek sosyal amaçlı gerekse iş hayatında ki görsel anlayışta değişti. Fotografları düzenlemek, tasarlamak, manipüle etmek hatta çizmek bir çok işi için vazgeçilmez unsurlardan biri haline geldi. Hatta iş hayatında reklam için en önemli araçlardan biri görsel pazarlamadır. Grafik tasarım ise bu görsel çalışmaların yapımına denmektedir. Ayrıca bu görsel çalışmaları yapan kişiye de Grafiker denir. Okulların grafik tasarım bölümü mezunları olduğu gibi bunun yanı sıra alaylı biçimde grafikerlik mesleği de yapılmaktadır.

Antalya Grafik Tasarım Kursu

Grafik Tasarım Kursu

Grafik Tasarım Kursu” hakkında 5 yorum

 1. Harika bir kurstu Songül hocama ne kadar teşekkür etsem az. Antalya’daki en iyi grafik tasarım kursu bence. Grafik tasarım kursu düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
Ara