fbpx

Sam Bilim Akademi

Yeni Nesil Yazılım Eğitimleri

İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar

İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar

İş bulmayı kolaylaştıran sertifikalar ile sizlerde kısa süre içerisinde iş hayatına katılabilirsiniz. Kişisel anlamda daha donanımlı bir gelişim süreci sizlere hiç beklemediğiniz kapıları aralayabilir ayrıca çok farklı, tahmin bile edemeyeceğiniz şeyler kazandırabilir.

Giderek zorlaşan iş hayatına ayak uydurmak kişisel anlamda daha nitelikli hale gelmek yeni kazanç kapıları açmak için olmazsa olmazlardandır.
Bir çok alanda eğitimler-kurslar- kişiler için en önemli tercihler arasındadır. Kurslar ve edinilen sertifikalarla kısa zamanda öğrendiklerini kazança çevirenlerden biride siz neden olmayasınız.

İş bulmayı kolaylaştıran sertifikalar tabi ki sadece yeterli olacak bir unsur değildir. Bu sertifikaların izah ettiği eğitimlerinde kaliteli ve nitelik açısından verimli biçimde iş hayatına aktarılması çok önemlidir. Çünkü sertifikalar alınan eğitimlerin göstergeleridir. İş hayatına girdiğinizde ayrıca masaya oturduğunuzda o sertifikanın hakkını vermenizde çok önemlidir.

Şimdi gelelim iş hayatını daha doğrusu iş bulmayı kolaylaştıran sertifikaları konuşmaya

Birinci sırada günümüzün en popüler mesleklerinden olan yazılım camiasının en meşhur “Yazılım Uzmanlığı Sertifikası”

İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar

İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar
İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar

Yazılım Uzmanlığı Sertifikası

En önemli sertifikalardan biri olan, Yazılım uzmanlığı sertifikası hem yurtiçi hem yurtdışı iş olanaklarıyla büyük avantaj sağlayacaktır. Fakat yazılım alanı ciddi emek gerektiren alanlardan biridir. Evet getirisi ve geleceği en parlak alanlardan biridir. Ancak ciddi cabalar gerektiren sektörlerden biridir. Sadece sertifikayla kalmayıp sektör tecrübesine de ihtiyacınız olacaktır. Doğru bir eğitim almanız bu işin başlangıç noktası olmalıdır. Yazılım oldukça geniş bir çerçeveye sahiptir. Bu sebepten yazılımın hangi alanında yer alacağınızda geleceğinizi ve iş bulma olacağınızı etkileyecek faktörlerden biridir.
Yazılım dünyası oldukça geniş bir dünyadır. Bu sektörde yer almak kadar önemli detaylardan biri de yazılım hangi kulvarında yer alacağınız olacaktır.

Günümüzde en çok aranan geliştiriciler.

 • Web Tasarım ve Web Uygulama geliştiricileri,
 • Mobil uygulama geliştiricileri,
 • Mobil oyun geliştiricileri,
 • Gömülü Sistemler geliştiricileri
 • Masaüstü Program geliştiricileri
 • Sistem Ağ ve Siber Güvenlik
 • Veri bilimi-Makine Öğrenmesi-Yapay Zeka
Yurtdışında En Çok İse Yarayan Sertifikalar Bilişim Sertifikalarıdır

Yukarda yer alan yazılım alanlarının her biri de kendi içerisinde uzmanlık alanlarına sahiptirler. Yazılıma başlarken yapılan en büyük hatalardan biride doğru karar vermeden herseye öğreneyim şeklinde verilen kararlardır. Siz siz olun sakin ha bu hataya düşüp boş yere zaman kaybetmeyin.

Yazılım alanına adım atarken mutlaka iyi bir araştırma veya size mentör olabilecek birine danışmalısınız. Eğer bu konuda kararsız kalırsanız. Akademimiz bir telefon kadar uzağınızda istediğiniz zaman iletişime geçip ya da bir kahvemizi içmeye gelip öğretmenlerimizden bu konuda bilgi alabilirsiniz. Yazılım öğrenmek özelliklede ürün çıkma seviyesinde uzmanlaşmak zaman alan bir süreçtir.

Sadece kodları görmek ve ne işe yaradıklarını bilmek ürün çıkarmak için yeterli değildir. Yeri gelecek saatlerce kod pratikleri yapmanız gerekecek, yeri gelecek saatlerce kod okuması yapmanız gerekecektir. Bunların yanı sıra algoritma yapıları kurmayı, UI-UX yapılarını bilmeniz, tasarım konusunda yaratıcı düşünebilmeniz gerekecektir. Fakat bunlar gözünüzü korkutmasın yazılım öğrenmek zor değildir. Zor olan sabırla, azimle uzmanlaşacak kadar bu işi yapmanızdır. Yazılımda asıl kırılma noktası tamda burada ortaya çıkmaktadır. Madem kolay neden herkes yazılımcı değil demi.

Genelde çoğu kişi hevesle yazılıma başlayıp sürecin disiplinini ve azmini doğru yönetemediklerinden yazılımda başarıya ulaşamamaktadır. Aslında iş hayatında ki çoğu şey böyle değil midir? Belli bir seviyenin üzerine çıkmak için o işe iyi olmak her zaman fark yaratacaktır. Yazılımda da konu tamamen bu aslında.

Kendinize değer katma sürekliliğini göze alarak girmeniz gereken bu alanda sürekli kendini güncelleyen ve yeni sistemler üreten bu alana adapte olma başarısını gösterebilirseniz büyük başarılara imza atmanız hiçte zor olmayacaktır. Hayalını kurduğunuz ekonomik gelirleri elde edebilir veya istediğiniz işe girip kariyer yapabilirsiniz.

Yazılım Kursları hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Yazılımcının Yol haritası makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar

İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar
İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar

Yabancı Dil Sertifikası

Gelişen iş dünyası ve mesafelerin giderek daha da küçüldüğü dünyamızda artık yabancı diller olmazsa olmazlardandır. Yabancı diller arasında en çok tercih edilen tahmin edebileceğiniz gibi İngilizcedir. Dünyanın hemen hemen her yerinde işinize yarayacak tek dil diyebiliriz. İngilizcenin ardından iş hayatında en çok tercih edilen diller Almanca, Rusça, Arapça, Felemenkçe, İspanyolca, Çince, Fransızca, İtalyanca şeklinde sıralanabilir.

Yabancı dil konusu hem iletişim becerileri hem de işe hayatında yeni etkenler ve olasılıklar kazanmak adına oldukça önemli bir faktördür. İş ilanlarına bir göz atarsanız çoğu iş ilanında yabancı dil bilme şartı gözünüze çarpacaktır.

Sizlere de bir an önce yabancı dil öğrenmenizi ve bu konuda yeterli seviyede bir sertifika sahibi olmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca yabancı dil seçiminde iş alanınızı ve çevrenizi baz alarak seçim yapmanızı ve size en doğru sonucu verecek yabancı dili seçmenizi tavsiye ederiz. Tabi ki kendinize güveniyor ve bu konuda kendinizi daha ilerde taşımak isterseniz istediğiniz kadar dil üzerine yatırım yapıp öğrenebilirsiniz.

Ancak bu yabancı dil konusunda sadece iş amaçlı bir dil öğrenmek gibi bir amacınız varsa kesinlikle işinize ve çevrenize en uygun ve size en kolay iş bulduracak dili seçmelisiniz. Bunun için önce bir araştırma yapmanızı ayrıca hedef belirlemenizi tavsiye ederiz. Bazen genel yaygın yabancı dillerden daha fazla olanağa sahip daha dar alanlara hitap eden yabancı diller daha büyük kazançlar sağlayabilir. Buna örnek olarak Fransızların yoğunlukla geldiği bir otel düşünün bu otelde İngilizce yerine Fransızca bilmeniz size daha büyük avantajlar sağlayacak ve daha fazla kazanmanıza olanak sağlayacaktır.

İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar
İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar

Grafik Tasarım Sertifikası

Günümüzde en popüler mesleklerden bir diğeri de kuşkusuz grafikerliktir. Özellikle e-ticaret ve sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla önceleri sadece matbaalarda iş olanakları bulan grafikerler artık her sektörde ve her alanda farklı uzmanlık değerleriyle çok kolay bir şekilde iş bulabiliyorlar. Hatta iş olanaklarını freelance olarakta sürdürmeleri mümkün. Hatta bazen freelance işler kadrolu eleman mantıcından çok daha büyük paralar kazandırmaktadır. Örneğin sosyal medya hesapları oluşturup ilgi çekici tasarımlarla ürünler satabilirsiniz ya da fenomen olup sadece isminizle bile para kazanmanız mümkündür. Dijital dünyada etkin ve ilgi çekici içerik en önemli unsurdur. Grafik tasarım ise tamda bu noktada güçünü ortaya koymaktadır. Photoshop ile harika görseller üretebilirsiniz. İllüstrasyon çizimlerle yaratıcılığını ön plana çıkarıp çizimlerinizi tüm dünyaya göstermeniz mümkündür.

Bunların yanı sıra iş hayatında ki bir çok kurum ve işletme kendi bünyelerinde grafiker, sosyal medya uzmanı, dijital pazarlama uzmanı vb. dijital birimler bulundurmaktadır. Her ne kadar farklı gibi görünse de temelinde grafik tasarım bulunmaktadır. Türkiye’de en çok aranan 10 meslekten biri olan Grafikerlik en popüler tercihlerden biridir. Kendinize yatırım yapmak için bile grafikerlik sertifikası edinmenizi tavsiye ederiz.
Ayrıca hem dijital hem de matbu görsel işlemler gereken tüm alanlarda grafik tasarım olmazsa olmazlardandır.

Grafikerlerin çalışma alanları

 • Dijital Reklam ajansları
 • Matbaalar
 • Web Ajansları
 • Dijital danışmanlık ajansları
 • Görsel basın ve yazılı basın
 • Sinema ve Tv alanında
 • Tekstil ve moda tasarım sektörü
 • Ambalaj etiket sektörü
 • Dekorasyon sektörü
 • Grafik tasarım departmanı olan bütün işletmelerde kariyer sahibi olma fırsatı vardır.
İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar
İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar

Videografi – Video Prodüksiyon Sertifikası

Son dönemlerin en çok arananlarından biriside Videografi becerisi. Özellikle Youtube, Instagram, Tiktok gibi uygulamaların hayatımızın bir parçası haline gelmesiyle, bir çok iş olanaklarını da beraberinde getirdi. Hem freelance iş olanakları olsun hem kendi bünyesinde gelir elde edilmesinin yanı sıra bir çok kurum video reklamlarına ağırlık vermeye hatta post veya görsel çalışmalardan daha fazla önem vermeye ve video içeriklere önem vermeye başladı. Video tanıtımlar dijital reklamcılığın olmazsa olmazları haline geldi.

Videografi hakkında daha detaylı bilgi için Videografi Nedir? makalemize göz atabilirsiniz.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı
Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifikası

Sosyal medyayı kullanmayan ender canlılardan biriyseniz bu kısım pek ilginizi çekmeyebilir. Fakat Sosyal medya kullanmasanız bile dijital dünyanın en büyük ticari araçlarından birisi sosyal medya haline geldi. Dijital pazarlama ve Sosyal medya artık bir çok firmanın olmazsa olmazları halinde. Dijital vitrin artık hedef kitleye ulaşmak için en cazip yollardan birisi. İster kendi e-ticaret yapınızı kurun gelir elde etmeye başlayın isterseniz de şuan en çok aranan mesleklerden olan Dijital pazarlama ve Sosyal medya uzmanı olarak kariyerinize adım atın. Eğer kendinize yeni bir yol çizmek istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız başlangıç noktası olarak Sosyal medya uzmanlığına adım atabilirsiniz. Fakat uyarmakta fayda var Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı Instagrama iki post bir video atmak gibi bir şey değildir. Bu konuda dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Ciddi bir uzmanlık eğitimi almadan acı tecrübelerle öğrenmenin kayıpları büyük olabilir. Bu konuyla ilgili makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Diksiyon kursu sertifikası
Diksiyon kursu sertifikası

Güzel Konuşma ve Diksiyon Sertifikası

“Tatlı dilin açamayacağı kapı yoktur” sözünü duymuşsunuzdur. İşte bir çok firmada duymuş bunu ve bünyelerinde insan ilişkilerinde, insanları etkilemede daha profesyonel kişilerle çalışmaya karar vermişler bilginiz olsun. Günümüzün en çok talep edilen eğitimlerinden biride diksiyon eğitimi. Bir çok işletme personel alımlarında nitelik olarak iletişim becerilerinde daha profesyonel kişilerle çalışmaktadır. Güzel konuşmanın freelance çalışma olanakları da oldukça fazladır. Seslendirme işlemleri dijital dünyada oldukça önemli bir yere sahiptir. Ayrıca iş ilanlarına bakıldığında çoğunluğunda iletişim becerileri yüksek kriterini görmüş olmalısınız. Diksiyon kelimesi tek başına ilanlarda pek yer almaz fakat diksiyonun amacı iletişim becerilerini artırmaktır. Kendinizi geliştirmek ve değer katmak için diksiyon eğitimi almanızı tavsiye ederiz.

Diksiyon Eğitimini Detaylı Biçimde İncelemek İçin Tıklayınız

Muhasebe Kursu Sertifikası

Muhasebe Sertifikası

İş hayatının olmazsa olmazı muhasebe. En çok aranan mesleklerden birisidir. Güzel bir eğitimle muhasebe öğrenildiğinde. İş bulmak kolay olacaktır. Özellikle özel sektörde ön muhasebe bilen personel açığı oldukça fazladır. Ayrıca muhasebe bilgisinin yanı sıra sektörde en çok tercih edilen programlardan ETA, GMS.NET, Logo, Luca, Netsis, Mikro gibi popüler programlardan birini veya bir kaçını öğrenmeniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Muhasebe sertifikanızı cvnize dahil etmenizi tavsiye ederiz.

Muhasebe hakkında daha fazla bilgi edinmek için Tıklayınız

Office Kursu Sertifikası
Office Kursu Sertifikası

Office Programları ve İleri Excel Sertifikası

Dünyada iş hayatında faaliyet gösteren firmaların yüzde 85’lik kısmından fazlası Microsoft Office programlarını kullanmaktadır. Bu durumda personel arayışlarında önemli bir faktör haline gelmektedir. Office programları oldukça kolay kullanıma sahip programlardır. Burada avantaj elde edilebileceğiniz nokta ise Ofis programlarını hızlı bir biçimde kullanım doğru sonuçları hızlı bir biçimde üretmeniz olmalıdır. Office programlarını kaliteli bir kurs ile rahatlıkla çözebilir. Hızlı bir biçimde kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca İleri Exceli de dahil ederek fark yaratabilirsiniz. Çoğu kişi sadece office programlarının yeterli olacağını düşünerek temel seviye word, excel, powerpoint öğrenip bırakmaktadır. Fakat bu yanlış bir tutumdur. Özellikle ileri excel becerileri sizleri bir adım öne çıkaracaktır. Bu sebeple CV’nizde mutlaka office programları ve ileri excel sertifikası olmalıdır.

Detaylı bilgi için Office 365 ve İleri Excel Kursumuzu buradan inceleyebilirsiniz.

İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar
İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar

İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar

İş Bulmayı Kolaylaştıran Sertifikalar” için bir görüş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
Ara